--- Част 1 ---
Един ден на всеки се случва да стигне до обзавеждане на баня ....:)
Мобилизираме се и тръгваме по магазините, гледаме списания, четем форуми и пр. Сигурно ви е познато ...
Освен, избора на красиви плочки, ние ще трябва да изберем и подходящо обзавеждане - мебели, санитария, смесители, аксесоари и др. Ще разгледаме избора на тоалетна чиния и нейните разновидности.
На първо място е нужно да разберем какъв избор имаме, след което да преценим кой е подходящ за нашата ситуация.
Тоалетните чинии са със следните възможности:
- Стояща тоалетна чиния , която е комбинирана със спирателен кран или отделно монтирано казанче на стената. Този случай няма да го разглеждаме, защото той е при вариант , че пространството ни е изключително притиснато и нямаме друг избор.
- МОНОБЛОК - Това е технология, която последните 15-тина години се наложи успешно на българския пазар. При този случай материала е порцелан, а казанчето и тоалетната чиния са съединени или излети заедно.
На Българския пазар има голямо разнообразие. Фирмите-производители актуализират всеки сезон от годината своите модели.
Според линията на обзавеждане и моноблоковете се различават външно , като можем да видим - кваратни и обли форми, богата гама на цветови комбинации, както и различни нови технологии на механизмите на почистване.
Съществуват и ъглови моноблокове, които са създадени за удобство при нужда да бъдат поставени в ъгъла.
ДВОЙНО ОТИЧАНЕ НА МРЪСНА ВОДА |
Извода за чиста вода също е важен, защото това също е решаващо за модела и възможностите на моноблок. Новите тенденции са извода да е скрит в отдолу и отзад, а често извода ни е оставен встрани. Тогава трябва да изберем моноблок със странично захранване.
СТРАНИЧНО ЗАХРАНВАНЕ ЗА ВОДА |
ДОЛНО ЗАХРАНВАНЕ ЗА ВОДА |
Последно , но не на последно място, трябва да попитаме за гаранцията на моноблока. Често фабриките дават сертификат за качеството на порцелана и гаранция за механизма.
Предимства:
- Лесен монтаж
- Бърз достъп до всяка част
- Елементарност в употребата и сглобяването на механизма
Недостатъци:
- Имат форми предразположени към замърсяване. Моноблоковете имат релефности , които често се замърсяват от влага. Чистенето им не е трудно, но е досадно.
- Долната част на моноблока е стъпила на земята и се силиконира, а това води след време също замърсени и мухлясали места по моноблока.
ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ:
Монтаж на моноблок - видео материал